Kontakt

TELVINET Sp. z o.o. Podwale 62 A
50-010 Wrocław
71 341 48 10
biuro@telvinet.pl

 
Nieszablonowe Strony Internetowe Telvinet

Zalety systemów CMS

Aktualnie na rynku usług internetowych coraz częściej w budowie serwisów WWW stosowane są systemy CMS. Oferowane są różne rodzaje systemów:

w tzw. pudełku, czyli wszystkie dokumenty łącznie z oprogramowaniem są umieszczane na serwerze wirtualnym,
w modelu SaaS – wówczas następuje rozdzielenie plików WWW umieszczonych na serwerze wirtualnym od oprogramowania umieszczonego całkowicie oddzielnie i wspólnego dla wszystkich systemów uruchomionych dla klientów.

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że obydwa rodzaje systemów CMS wymagają nadzoru, serwisowania i aktualizacji po to, aby uzyskać maksymalnie korzystne efekty zarówno w pozycjonowaniu w Google, jak i w postrzeganiu firmy przez potencjalnych klientów odwiedzających nasz serwis.

Klient, dokonując wyboru rodzaju systemu CMS, musi wziąć pod uwagę kilka czynników, a mianowicie:

• aktualizację oprogramowania CMS
• bezpieczeństwo
• zgodność z wymogami wyszukiwarek
• opiekę techniczną
• doradztwo
• możliwość dalszej rozbudowy funkcji serwisu (modułowość)
• abonament roczny
• aktualność informacji w serwisie

Czytelny sposób kodowania serwisu umożliwia wyszukiwarce Google szybkie indeksowanie, a przez to wpływa istotnie na jej pozycję. Aktualnie najlepszą metodą jest oparcie się na stylach CSS. Istotne są wszystkie elementy serwisu, tj.: tytuły podstron, tytuły artykułów, parametry plików graficznych, parametry linków, zawartość słów kluczowych, itp.

Ważne są także ścieżki dostępowe wewnątrz serwisu czytelne dla wyszukiwarki, a jednocześnie poprawiające jej pozycję. Im prostsza i krótsza ścieżka, tym lepiej.

Kolejnym elementem systemu CMS jest możliwość stałej aktualizacji oprogramowania przez firmę nadzorującą serwis.
- W przypadku systemów w tzw. pudełku konieczna jest indywidualna aktualizacja u każdego klienta posiadającego tego typu system CMS.
- Natomiast w przypadku systemów w tzw. modelu SaaS aktualizacja oprogramowania następuje automatycznie u wszystkich klientów.

Trzeba też zwrócić uwagę na zabezpieczenie danych umieszczonych w serwisie przed dostępem osób niepowołanych. Jest to szczególnie istotne w przypadku serwisów stworzonych w PHP, a także serwisów w całości umieszczonych na serwerze wirtualnym. Tutaj widoczna jest przewaga systemów CMS opartych na modelu SaaS gwarantujących dużo większe bezpieczeństwo.

Reasumując, przy wyborze systemu CMS zastosowanego do stworzenia serwisu WWW, korzystniejsze w dłuższej perspektywie jest oparcie się na modelu SaaS. Zazwyczaj jest on udostępniany w systemie abonamentowym.

Ryszard Bajor

Zapytaj o Cenę

Zainteresowała Cię nasza OFERTA?
Skorzystaj z formularza i poznaj szczegóły.